Online varanje
Često se ljudi pitaju da li je i online varanje stvarno varanje jer tu osobu s kojom se dopisujete zapravo nikada niste vidjeli, a sve što vas veže uz njega su dopisivanja i cjelodnevni chat.
Općenito flert bilo kojeg tipa, ukoliko već imate stalnog partnera, je prilično loša ideja. Online varanje je vrlo slično emocionalnim aferama. Čak i ako se fizički ne povezujete s tom osobom, ukoliko sve više vremena provodite online, razgovarate o svojim osjećajima s trećom osobom, pronalazite utjehu u toj osobi, manje vremena i volje imate za svog stvarnog partnera i vezu koja je možda u krizi baš zbog vas. Upravo iz tih razloga dolazi do još većeg udaljavanja i sve manje zainteresiranosti za partnera.
Lako ćete primijetiti i da vaš partner ima online aferu ukoliko sve više vremena provodi za računalom, a znate da se ne radi o poslu, skrivajući svoje računalo od vas i slično. Rješenje je da razgovarate sa svojim partnerom o tome. Samo zato što fizički nije bilo prevare to ne znači da su oni u pravu i da nisu ništa napravili da ugroze vaš odnos. Budite iskreni i recite mu sve što mislite.
Kako spriječiti online varanje?
U većini slučajeva online dopisivanje započinje kada jedan od partnera ima problema koje ne želi podijeliti s drugim, ili jednostavno ima problema u vezi o kojima ne želi razgovarati otvoreno sa suprotnom stranom. Ukoliko se to vama dogodilo, nemojte trošiti vrijeme na neznanca koji je u ovom trenutku uz vas radije nego na stvarnu osobu koja je već toliko toga napravila za vas i s vama prošla kroz toliko toga. Budite iskreni jedno prema drugom, razgovarajte, a u trenutku kada vidite da se jedna strana udaljuje nemojte to ignorirati nego razgovarajte o razlozima i zajednički pronađite rješenje.
Odgovori