Što prvo brisati s mobitela ako vam je puna memorija?
Kada je memorija na vašem mobitelu puna, to praktički znači da je vaš mobitel zagušen s videima, fotografijama i aplikacijama. Kada vam je memorija telefona puna teško je procijeniti što obrisati kako biste što prije došli do slobodne memorije. No, najbolja opcija je krenuti od fotografija i video isječaka.
Oni zauzimaju puno memorije (posebno video isječci) pa je najpametnija opcija prebaciti ih na računalo ili spremiti na USB i osloboditi prostor na mobitelu za nove „uhvaćene“ događaje.
Izbrišite velike videe i fotografije. Sasvim je nepotrebno da imate sve pokušaje fotografiranja. Zadržite samo onaj video i one fotografije s kojima ste zadovoljni. Videi zauzimaju jako puno memorije.
Ako želite možete ih prije brisanja prebaciti na računalo ili disk. Pronađite na vašem mobitelu „files” mapu ili storage. Tu možete sve fileove sortirati prema veličini, te odlučiti što bi se isplatilo brisati. Ako obrišete najveće filove prvo, to će osloboditi najviše prostora.
Zatim obrišite glazbu koju više ne slušate na mobitelu. Također je spremite na računalo ako su vam neke pjesme posebno drage.
Nakon što obrišete video isječke, fotografije i glazbu, obrišite i sve aplikacije koje više ne koristite i obrišite kolačiće. Nakon toga na svom pametnom telefonu ćete ponovno imati dovoljno prostora za sve novitete.
Danas fotografiramo često, puno, potrebno i nepotrebno, a iste te fotografije zaboravimo brisati iako nemaju nikakvog smisla da bi ostali u našim albumima. Slično je i sa slikama i videima koje dobivamo od drugih, posebno šaljivim ili nekima koji su korisni u tom trenutku kada ih dobijemo, no, poslije nam ne trebaju. Stoga je idealna opcija povremeno napraviti čišćenje slika.
S aplikacijama je sličan slučaj, čak se ne radi često o tome da se treba odlučiti koje nam aplikacije trebaju više, a koje manje, nego krenuti od onih koje nam ne trebaju, od onih koje smo zaboravili da smo ikad instalirali. Dio aplikacija se nakon instalacije pokaže beskorisnim, te je isti tren zaboravimo, ali ostavimo na svom mobitelu. Iako bi takve aplikacije optimalno bilo brisati odmah nakon što vidimo da na ne treba, ako to ne radimo, tada je puna memorija definitivno znak za brisanje.
Odgovori